Natalie har varit en del av koncernen sedan 2014 i olika roller och har senaste tiden haft rollen som marknadsansvarig för Orsa Grönklitt.
”Natalies erfarenhet och engagemang gör henne till rätt person för att leda detta viktiga samarbete mellan marknad, försäljning och boende.
Dessa områden hänger nära ihop, och genom att stärka samarbetet hoppas vi kunna arbeta ännu mer effektivt och fokuserat framåt,” säger Johan Sares, VD på Orsa Grönklitt.
Natalie ser fram emot sin nya roll och alla möjligheter den för med sig: ”Det känns jätteroligt att få ta ett större ansvar och vara med i denna spännande fas för Orsa Grönklitt. Jag ser verkligen fram emot att utveckla arbetet tillsammans med teamet och driva arbetet vidare.”
Med denna förändring hoppas Orsa Grönklitt på att skapa ett ännu starkare och mer sammansvetsat team som driver verksamheten framåt under den stora utvecklingsfas som pågår. Natalie tillträdde sin nya roll i mitten av september.
Orsa Grönklitt erbjuder en aktiv semester året om. Om vintern kan hela familjen njuta av en härlig vintersemester med utförsåkning samt prima längdskidspår. Sommaren lovar ett stort utbud av outdoor och aktiviteter som cykling, klätterpark, discgolf, vandring, pool, rullskidor, orientering, kanot m.fl.